Nazım Yılmaz da kim?

1994'ün Haziran'ında Beyşehir/Konya'da dünyaya gelmişim. O zamanlar, gerek tombikliğim gerek yeşil gözlülüğüm sebebiyle gören herkes tarafından el üzerinde ( hatta defalarca havaya atılıp tutulma gibi ) tutulmuşum. Bebekliğim Konya'da bir köyde, çocukluğum İstanbul'da geçti. İstanbul'da başladığım iş hayatına doğduğum yer, Beyşehir'de devam ediyorum.

Neler Yapıyorum?

Bana yaşadığımı hissettiren şeylerin en başında müzik geliyor. Ana enstrumanım elektro gitar olmakla birlikte, beraberinde diğer tüm perdeliler hariç ve bass gitar dahil gitarları, bateri, piano/klavye, başlangıç seviyesinde bağlama, az buçuk tar çalabiliyorum. Bunun yanında, tüm bu enstrumanları dijital ortama aktarma, bir beste kaydı ortaya çıkarma konusunda da çalışmalarım oldu. Bu çalışmalara Cubase SX3 ile başladım, şuanda Cubase 5 kullanıyorum. Ortalama 35 adet de kayıtlı bestem var. Ek olarak, bu kayıtları alırken kullanılan ekipmanların kurulumlarını ve kayıt teknolojisi mantığını da yıllar öncesinden beri tecrübe ediyorum. Başında Metal / Rock müzik gelen playlistimde tabiki tüm müzik türlerinden şarkılar oluyor. Tıpkı hazırladığım/hazırlandığım repertuarlarımdaki gibi. Bir çok da sahne tecrübem var ancak, bulunduğum yer itibari ile sahne durumları biraz ara bulmuş oldu.

Kazancımı ise web tasarım ve programlama ile uğraşarak sağlıyorum. İstanbul'da bir kaç web tasarım ofisi açmak, belirli şirketlerde web tasarım departmanlarında ve bilgi işlem departmanlarında çalışmak gibi tecrübelerim oldu. Şuanda, doğduğum yerde özel bir şirkette web tasarım departman sorumlusu olarak yaklaşık iki buçuk senedir devam ediyorum. Html ve CSS dillerinde ileri derece çalışmalarım oldu ve devam ediyor. Aynı zamanda tasarım alanında da çalışmalarım oluyor. Tüm bu çalışmaları PHP dilinde bizler için sunulmuş Wordpress üzerinde hayata geçiriyorum. Wordpress alt yapısını bir framework olarak kullanıp, tamamen özgün web siteleri ortaya koyuyorum. Aynı zamanda, şirket içinde kullanılabilecek CRM yazılımlarını da yine Wordpress ile oluşturabiliyorum. Aynı zamanda Bootstrap, CSS3, Html5 gibi son teknolojilerle de içli dışlıyım.

Boş zamanlarımda diye cümleye başlamak isterken, bir değişiklik yapıp kendime fırsat yarattıkça diyerek devam edeceğim; köy yollarında motor veya araba ile dolaşmayı, yeni yerler keşfetmeyi seviyorum. Öyle ki; yolları sevdiğim kadar çoğu şeyi sevmemişimdir hayatımda. Bir yola çıkacağımda benden mutlusu yoktur. Bu yüzden, sürekli yollara çıkmak için sebepler kurguluyorum.

Ek olarak, sigara kullanıyorum. Çok nadir bir şekilde alkol kullanıyorum. Alkolü kültürüyle kullanan -bence- nadir insanlardanım. Ve tabiki günah, siz yapmayın.

Bekar bir şekilde devam ettiğim hayatımda artık kısa saçı tercih etmemle birlikte, artık biraz daha az haraketli ve biraz daha mütevazi olmaya doğru gidiyorum. Müzikle ve teknolojiyle kalmanız dileği ile, kendinize iyi bakın.